Papa Françesku ngushëllon tifozët brazilianë: Mos u mërzisni, vjen Botërori tjetër

Papa Françesku

Brazili dhe Argjentina ishin dy nga pretendentet për të fituar Kupën e Botës.

Sot gjatë meshës në Vatikan në sheshin 'Shën Pjetër" kishte dhe disa tifozë brazlianë. Papa Françesku i ka ngushëlluar duke thën:

“Shoh që paska këtu disa tifozë të Brazilit. I përshëndes nga këtu dhe iu them që të mos mërziten. Vjen Botërori tjetër”.

  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket i drejtë ndëshkimi deri në 15 vite burg për ata që thyejnë karantinën?

Komento