Papa Françesku shtrohet në spital, do t’i nënshtrohet një operacioni urgjent

Papa Françesku shtrohet në spital, do t’i nënshtrohet një operacioni urgjent

Papa Françesku

Papa Françesku është shtruar me urgjencë ditën e sotme në një spital në Romë ku do t’i nënshtrohet një operacioni në zorrën e trashë.

Pas ndërhyrjes, Papa Françesku duhet të qëndrojë disa ditë i shtruar në spital. Mediat italiane shkruajnë se shtrimi i tij në spital ishte i nevojshëm pasi herë pas here kishte dhimbje të cilat përkeqësoheshin.

Për të njëjtin problem, Papa u operua edhe dy vite më parë dhe u kthye në Vatikan pas një shtrimi 10 ditor në spital.

Kjo është hera e tretë që Ati i Shenjtë shtrohet në spital, duke kujtuar edhe atë në mars të këtij viti pas problemeve me frymëmarrjen.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Forcohet dollari ndaj lekut, euroja humb terren! Kursi i këmbimit sot

Forcohet dollari ndaj lekut, euroja humb terren! Kursi i këmbimit sot