Paqe dhe 2 gola në 'Niko Dovana', Kukësi barazon Erzenin në shtesë (VIDEO)

Paqe dhe 2 gola në 'Niko Dovana', Kukësi barazon Erzenin në shtesë (VIDEO)

Erzeni 1-1 Kukësi

Erzeni barazoi 1-1 me Kukësin për javën e 26-të në Superligë. Dueli i zhvilluar në "Niko Dovana" të Durrësit ka qenë me emocione, teksa duhej fundi i ndeshjes që të vulosej rezultati. Ndeshja u hap në minutën e 27-të nga Ilirid Ademi, që shënoi pas asistit të Osmanllarit. Pjesa e dytë ka qenë e luftuar, teksa në minutën e 67, kapiteni i Kukësit, Gjelbrim Taipi gaboi nga penalltia duke goditur shtyllën. Pak minuta më vonë Ademi për Erzenin goditit transversën. Në shtesën e tretë ishte Barbosa te Kukësi që shënoi për 1-1. Sulmuesi brazilian festoi ditëlindjen e 24-t me një gol të bukur edhe pse u fut nga stoli. Erzeni, pas suksesit të një jave më parë rikthehet te barazimi, duke mbajtur vendin e tretë me 37 pikë. Nga ana tjetër, Kukësi pas tre fitoreve ndalet në Durrës dhe me 35 pikë renditet në vendin e gjashtë.


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Tirana lë pikë në Ballsh, Bylis ndal kryesuesit e Superligës! Erzeni dhe Kukësi 2 gola në Durrës


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi