POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Para ndeshjes me Shqipërinë në kualifikueset e Europianit, Turqia shkarkon trajnerin

Mircea Lucesku

Federata Turke e Futbollit ka shkarkuar sot nga detyra trajnerin e Kombëtares Mircea Lucesku-n. Vendimi vjen në një kohë kur duhen pak më shumë se një muaj para se të luhet ndeshja e parë e kualifikueseve të Europianit ku Turqia do të ndeshet me Shqipërinë më 22 mars në “Loro Boriçi”.

Motivi për shkarkimin e rumunit është paraqitja e dobët e skuadrës ku në 17 ndeshje Turqia ka fituar 4, 6 janë barazime dhe 7 janë humbje. Një prej tyre më 13 nëntor të 2017 kundër Shqipërisë.

Vendin e Lucesku-t te Turqia pritet ta marrë Shenol Gynesh, trajneri i cili aktualisht drejton Beshiktashin. Problemi i vetëm për firmosjen e këtij bashkëpunimi është klubi turk që nuk kërkon të heqë dorë nga trajneri që I riktheu lavdinë.  

b.xh./Shqiptarja.com
Komento