Parashikimi i motit, IGJEUM: 24 orët e ardhshme pa reshje, por vijojnë temperaturat e ulëta

Parashikimi i motit, IGJEUM: 24 orët e ardhshme pa reshje, por vijojnë temperaturat e ulëta

Pas katër ditëve me mot të keq me dëborë, Instituti i Gjeoshkencave jep lajmin e mirë se gjatë 24 orëve të ardhshme nuk do të ketë reshje pothuajse në asnjë qark të Shqipërisë.

Pavarësisht kësaj, temperaturat do të vijojnë të jenë të ulëta. Më konkretisht, në bregdet: -1 / 9 °C, në vendet e ulëta: -3 / 6 °C dhe në vendet malore: -10 / 3 °C. Era pritet të fryjë e lehtë, ndryshe nga situata e ditëve të fundit ku nuk kanë munguar as shtrëngatat.

Ky parashikim është një lajm i mirë për shumë fshatra të bllokuar dhe pa energji elektrike, sidomos në zonat veriore, pasi përveç se nuk do të ketë rritje të trashësisë së dëborës, moti me diell e bën me të lehtë edhe ndërhyrjen në rrjetin elektrik, pasi shumë fshatra nuk furnizohen me energji elektrike.


Lajmi kryesor:

Pesë të sëmurë të bllokuar nga dëbora, 4 në Dibër dhe një 6-vjeçar në Kolonjë/ ARRSH: Ja rrugët me probleme


  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar  

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar