Parkoi brenda oborrit të një shkolle të mesme, ndëshkohet me gjobë shoferi në Peshkopi

Një drejtues mjeti është ndëshkuar me masë administrative gjobë, pasi parkoi brenda perimetrit të sigurisë në një shkollë të mesme në qytetin e Peshkopisë.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Dibër kanë identifikuar dhe ndëshkuar drejtuesit e automjeteve dhe më pas është bërë heqja e tyre me karrotrec.

Policia e Dibrës apelon për të gjithë drejtuesit e automjeteve,  të zbatojnë me korrektësi perimetrin e sigurisë së shkollave, pasi Policia është e vendosur për të zbatuar ligjin dhe nuk do të tolerojë asnjë shkelje të tillë.

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A parashikoni që Berisha do t'ia lërë trashëgim partinë Argita Berishës?×

Lajmi i fundit

Ishte zhukur prej 7 ditësh, gjendet trupi i pajetë i 14-vjeçares në Maqedoninë e Veriut

Ishte zhukur prej 7 ditësh, gjendet trupi i pajetë i 14-vjeçares në Maqedoninë e Veriut