Partizani arrin finalen në volejboll për meshkuj, ende pa fitues përballja mes Tiranës dhe Vllaznisë

Skuadra e Partizanit në Volejboll për meshkuj është ekipi i parë finalist i kampionatit kombëtar. Të kuqtë me datë 19 fituan sfidën e parë kundër Erzenit 2-3 me sete, ndërsa të hënën në mbrëmje mposhtën 3-1 shijakasit në “Asllan Rusi”.

Kryeqytetasit e nisën mjaft mirë takimin duke fituar setin e parë me rezultatin 25-19, ndërsa në setin e dytë Erzeni u hakmorr duke fituar 25-18. Seti i tretë ishte mjaft i dyluftuar dhe vendimtar, pasi u ndal me rezultatin 37-35 për Partizanin. Ndërkohë në setin e katërt Partizani vulosi fitoren duke triumfuar 25-21.

Ndërkohë gjysmëfinalja tjetër e “play-off-it” mes Tiranës dhe Vllaznisë është mbyllur me fitoren e bardhebluve 3-1 me sete. Shkodranët të cilët vinin nga një fitore në ndeshjen e parë, e nisëm mirë edhe takimin e kthimit, pasi në ‘Fahrie Hoti’ fituan 28-26 setin e parë.  

Në setin e dytë skuadra kryeqytetase reagoi dhe fitoi me rezultatin 25-23, ndërsa më pas triumfuan edhe në dy setet pasardhëse me shifrat 25-14 dhe 25-18. Duke qënë se dy gjysmëfinalet e para janë ndarë në barazim për të përcaktuar finalisten tjetër nevojitet një tjetër takim ‘play-off-i’.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A ka politika frikë nga SPAK-u?×

Lajmi i fundit

Vlorë, 20 të dënuar lirohen sot nga burgu i Vlorës, 5 përfitojnë ulje

Vlorë, 20 të dënuar lirohen sot nga burgu i Vlorës, 5 përfitojnë ulje