Partizani bën vetëvrasje kundër Bylisit, Skënderbeu tregon dhëmbët kundër Teutës (VIDEO)

Një javë para derbit me Tiranën Partizani ka hedhu një hap fals që me siguri mund ti kushtojë shumë në luftën për titull kampion. Të kuqtë e drejtuar nga Sormani pavarësisht se përballë Bylisit në një moment morën avantazhin e dyfishtë falë golave të Ëilliam dhe Çinarit, në fund nuk arritën të shkonin më shumë se barazimi 2-2.

Një rezultat që zhgënjeu shumë të pranishmit në Air Albania dhe që e lë skuadrën kampionë në fuqi 6 pikë larg Tiranës kryesuese. Në tre takime me Bylisin këtë sezon Partizani ka marrë dy barazime dhe një humbje, duke i konfirmuar kështu ballshiotët si ‘macja e zezë’ e të kuqve.

Ndërkohë në Korçë Skënderbeu ka marrë një fitore shumë të rëndësishme, por tepër të vuajtur kundër Teutës. Skuadra e drejtuar nga Ilir Daja ia ka dalë me shifrat 3-2 ndaj një skuadre që në letër ishte më e fortë.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com

Si e vlerësoni punën e Gjykatave e Prokurorive në qarqe?

×

VIDEO/ 17 minuta të çuditshme, Roma fiton 1-2 kundër Udineses! Debutim i hidhur për Cannavaron