Partizani-Bylys, policia: Nga ora 14
bllokohen rrugët rreth Qemal Stafës

Partizani-Bylys, policia: Nga ora 14<br />bllokohen rrugët rreth Qemal Stafës
Ndeshja Partizani-Bylis e e cila luhet në stadiumin “Qemal Stafa” do të sjellë bllokimin e disa akseve rrugore ne kryeqytetet. Policia e Tiranës njofton se nga mesdita e kësaj të diele nuk do të lejohet qarkullimi dhe parkimi i mjeteve në zonën pranë staddiumit.

Duke filluar nga ora 14 sqaron policia do të ketë kufizm të qarkullimit dhe në akset lidhëse me stadiumin “Qemal Stafa”. Bllokimi i këtyre akseve rrugore do të zgjas deri në ora 16:00 në përfundim të ndeshjes së velfshme për superligën e kampionatit shqiptar.
 
Ja njoftimi i plotë i policisë
Në datën 12 Dhjetor 2015 , Drejtoria Vendore Policisë Tiranë, njofton se në orën 17.00 në stadiumin kombëtar “Qemal Stafa “ do të zhvillohet ndeshja Partizani-Bylys,e vlefshme për Kompionatin Kombëtar (Superligë) . Në kuadrin e masave të marra për garantimin e zhvillimin normal të këtij aktiviteti sportiv, njoftohen të gjithë qytetarët, nisur nga ora 12:00 datë 12.12.2015 deri në përfundim të ndeshjes së futbollit do të ketë ndalim qëndrimi dhe parkimi të mjeteve në zonat përreth stadiumit” Qemal Stafa”. Gjithashtu duke filluar nga ora 14:00, do të ketë kufizime të qarkullimit të mjeteve në të gjitha segmentet që lidhen me Stadiumin Kombëtar “Qemal Stafa” Policia e Tiranës kërkon mirkuptimin e qytetareve, për të shmangur qarkullimin me mjete në këto segmenre rrugore.

Redaksia Online
(F.T/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

‘Unë e di që Kiara punon eskortë’/ Akuza e rëndë e Oltës për moderatoren nxit debat të ashpër me Luizin: A i mendon gjërat?

‘Unë e di që Kiara punon eskortë’/ Akuza e rëndë e Oltës për moderatoren nxit debat të ashpër me Luizin: A i mendon gjërat?