'Partizani e meritoi fitoren', Ivan Gvozdenovic: Për Skënderbeun ky ishte maksimumi

'Partizani e meritoi fitoren', Ivan Gvozdenovic: Për Skënderbeun ky ishte maksimumi

Ivan Gvozdenovic, trajneri i Skënderbeut

1715449583_ivangvozdenovic.JPG
Trajneri i Skënderbeut, Ivan Gvozdenovic foli pas humbjes që ekipi i tij pësoi 1-0 nga Partizani në gjysmëfinalet e "Final 4". Tanimë do jenë të kuqtë që do presin fituesin e çiftit Egnatia - Vllaznia për të mësuar rivalët në finalen e "Final 4". Ndërkohë Skënderbeu do diskutojë vendin e tretë ose katërt me humbësin e Egnatia - Vllaznia, e cila zhvillohet të diel më 19 maj në "Air Albania".

"Ky vit ishte shumë i suksesshëm për ne. Ndoshta ky ishte maksimumi ynë. Besonim se mund të shkonim në finale, por Partizani e meritoi fitore. E përgëzoj Partizanin. Mund të bënim më mirë. Partizani ishte skuadra më e mirë që në fillim. Nga fundi ishim skuadër sulmuesi dhe po i provonim të gjitha.

Sot nuk ishim në ekuilibër, nuk ishim agresivë. Nuk ishim shumë të shpejtë në tranzicion. Kjo është arsyeja përse fitoi Partizani. Kishim besim se do të shkonim në finale, por këto 2-3 gjëra nuk shkuan mirë. Kundërshtari i Partizanit në finale? Shumë e vështirë ta them. Edhe Vllaznia, edhe Egnatia janë shumë të fortë", tha Gvozdenovic.


Lajmi kryesor:

Final 4/ Partizani është finalisti i parë për titullin kampion, mposht 1-0 Skënderbeun në 'Air Albania'


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Lezhë/ Dy automjete përplasen me njëra-tjetrën, dëmtohen 8 makina të tjera! Një person i plagosur

Lezhë/ Dy automjete përplasen me njëra-tjetrën, dëmtohen 8 makina të tjera! Një person i plagosur