Partizani kënaq Colella-n, veç Mba afron një sulmues nga Hungaria

Partizani kënaq Colella-n, veç Mba afron një sulmues nga Hungaria

Remzifaik Selmani

Partizani është ende duke përforcuar skuadrën. Largimi i Xhuliano Skukës te Metz në Francë ka bërë që drejtuesit e kuq të futen në garë për fazën e avancuar. Veç Christian Mba të zyrtarizuar tanimë, "Demat" kanë gjetur akordin dhe pritet të prezantojnë shqiptarin nga Maqedonia e Veriut, Remzifaik Selmani.

25-vjeçari ka shkëputur në 1 janar të këtij viti kontratën me Mezokovesd në Hungari dhe është lojtar i lirë. Në karrierën e tij ai ka luajtur me Renovën, Ujpestin, Shkëndijën, Llapin dhe së fundmi me Mezokovesd.

I lindur në Tetovë, Selmani këtë sezon ka mundur të luajë vetëm në gjashtë ndeshje për totalin e 147 minutave në elitën e Hungarisë. Duket se "Demat" kanë bërë dy lëvizje të zgjauara në sulm, duke dashur të gjejnë emrat idealë për Skukën e larguar.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Pse u shmang PD nga vizitat e tij në Tiranë? Kurti: Metën e takova në cilësinë e ish presidentit, jo si kryetar partie

Pse u shmang PD nga vizitat e tij në Tiranë? Kurti: Metën e takova në cilësinë e ish presidentit, jo si kryetar partie