Partizani luan “tenis” me
Lushnjën, Europa më afër

Partizani luan “tenis” me<br />Lushnjën, Europa më afër<br>
Pas tri ndeshjeve të luajtura në orën 14.00, radhën e kishte sfida Partizani-Lushnja. Ishte një rast i artë që Partizani të afrohet me zonën europiane dhe e ka shfrytëzuar më së miri këtë mundësi, duke fituar 6-0, dhe rregulluar edhe golaverazhin me këtë sukses. Lushnja është tashmë e pashpresë në fundin e renditjes.

Të kuqtë kanë shënuar nga 3 gola për çdo pjesë, duke regjistruar kështu edhe fitoren më të thellë të sezonit. Bardhi shënoi një dopietë të shpejtë në pjesën e parë, ndërsa Belica e mbyll sfidën që në 45 minutat e para. Progni, Lukas dhe Ramadani shënojnë në pjesën e dytë, duke e mbyllur 6-0.

Partizani – Lushnja     6-0

Bardhi 28′, 34′, Belica 45’+2, Progni 57′, Lukas 62′, Ramadani 84’

Partizani: Hoxha, Ibrahimi, Gojkoviç, Belica, Kotobelli, Batha (Çulum 60′), Trashi, Mala, Progni, Asani, Bardhi. Trajner: Sulejman Starova

Lushnja: Spaho, Ruço, Bufasi, Magani, Premçi, Gava, Branica, Papa, Papa (Meto 59′), Canka, Stefa (Përgjini 53′). Trajner: Dritan Çuko

Karton i verdhë: Premçi 41′

Gjyqtarë: Orlando Kuka, Rejdi Avdo, Alfred Shkreta, Ardian Beqiri