Partizani “masakron” Kastriotin, zyrtarisht në Europë! Josa debuton me fitore te Vllaznia, Dinamo mposht Tiranën kampione në derbi

Partizani “masakron” Kastriotin, zyrtarisht në Europë! Josa debuton me fitore te Vllaznia, Dinamo mposht Tiranën kampione në derbi

Ekipi i Partizanit

Partizani ka siguruar matematikisht Europën për sezonin e ardhshëm. Të kuqtë në javën e parafundit të Superligës kanë mposhtur me rezultatin e thellë 4-0 Kastriotin, që mori humbjen e katërt radhazi. Ndërkohë fitore ka marrë edhe Mirel Josa në debutimin si trajner i Vllaznisë, pasi ka likuiduar 3-1 Egnatian. Sakaq ashtu si shkodranët edhe Kukësi ia ka dalë duke mposhtur 1-0 Skënderbeun.

Në derbin e kryeqytetit Dinamo ka dalë fituese me Tiranën e sapo shpallur kampione, pasi sfida u mbyll 2-1. Sfida tjetër e javës së parafundit mes Teutës dhe Laçit u fitua 2-1 nga durrsakët. Kur ka mbetur edhe 1 javë kampionat pikëpyetje e vetme është se kush do shkojë në Europë mes Kukësit dhe Vllaznisë, me shkodranët që një sy e kanë edhe nga kupa.

E.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Komision hetimor vetëm për çështje konkrete,jeni dakord me propozimin e PS?×

Lajmi i fundit

Francë/ Po transportonin rreth 70 kilogramë kanabis, dy shqiptarët marrin dënime të ndryshme pasi njëri bashkëpunoi me drejtësinë

Francë/ Po transportonin rreth 70 kilogramë kanabis, dy shqiptarët marrin dënime të ndryshme pasi njëri bashkëpunoi me drejtësinë