Partizani mposht Luftëtarin dhe merr kryesimin e kampionatit, fitore edhe për Skënderbeun

Skuadra “Partizani“

Të besuarit e Skënder Gegës gjetën avantazhin në minutën e 21-t me Mensah, por pak para fundit të pjesës së parë Vasil Shkurtaj barazoi rezultatin për miqtë. Në pjesën e dytë të kuqtë e kryeqytetit hyjnë me synim të qartë në fushë dhe pas disa këmbënguljeve rimarrin avantazhin me Telushin, i cili ekzekuton saktë një penallti të fituar nga Mala.

Fiton Partizani, por fiton edhe Skënderbeu. Korçarët kanë likujduar me rezultatin e pastër 2-0 Kamzën në fushën e tyre. Golat për ekipin e drejtuar nga Shehi i realizoi Oto John dhe Dejvi Bregu. Pas 9 javësh kampionat Skënderbeu renditet i dyti me 20-t pikë, ndërsa Partizani mban vendin e parë me dy pikë më shumë se kampionët në fuqi.

A mendoni se protestat mund ta forcojnë pozicion politik të PD-së?

×

Komisioni i Dezinformimit, ministri Vengu: Shqipëria shënjestër e dezinformimit nga Rusia dhe Irani