Pas 30 vitesh u kthye nga Greqia, s'ka energji elektrike për të punuar! Nazif Tafa 50 vjet saldator, do të lërë sërish Shqipërinë

Nazif Tafa ka 50 vite që punon si saldator, duke qenë pjesë e ekipit të punës së Urës së Patrës në Greqi, ku ka jetuar prej vitit 1992. Me rikthimin e tij në Berat, po përballet me veshtirësi që nuk i kishte parashikuar.

"Nuk dua asnjë lloj ndihme, vetëm lidhni energjinë elektrike sepse dua të punoj, kërkojnë para që nuk i paguaj dot. Të gjitha thëniet e kryeministrit që tha kthehuni se do ju ndihmojmë, ja u kthyem, ju spo na lidhni dritat që të punojmë se unë kështu do e ushqej familjen."-shprehet ai.

Mes vështirësive, ai është përballë një zgjidhjeje që nuk e shpreh me aspak dëshirë.

"Jam i detyruar të vesh atë pallton prap, siç kam ikur në 92, të iki prap."-tha Tafa.

Me bashkëshorten e sëmurë e cila të vetmen të ardhur ka 3 mijë lekë nga KEMP-i dhe një djalë i cili pas studimeve universitare nuk arriti të gjej punë, Nazif Tafa e ka të vështirë të mbijetojë në Goriçan të Beratit.

/AV/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Xhixhi: 12/01/2022 21:07

  Te gjithe ne qe jemi kthyer e kuptojme se ky vend nuk ndryshon kurre.

  Përgjigju
 • beratsi: 12/01/2022 20:41

  Ik Nazif me vrap nga ky vend se do vdesesh per buke.

  Përgjigju
 • Mizafer: 12/01/2022 20:37

  Ai vend esht i djallzuar, i banuar vetem nga dreqninj por zoti do drejtësia e re ti vej me binaret e duhur.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet