Pas arrestimit në mars, Marko Gjuriç sot sërish në Kosovë, por këtë herë me leje nga Agjencioni i Veterinaris .

Marko Gjuriç

Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, do të vizitojë sot sërish Kosovën, por këtë herë me leje nga Prishtina. Në 26 mars të këtij viti, Gjuriç u arrestua nga autoritetet në Kosovë pasi sfidoi urdhrin e ndalimit për të hyrë pa leje.

Por këtë herë ai ka marrë lejen për të hyrë në Kosovë  së bashku me Nikola Selakoviç, sekretari i përgjithshëm i Presidencës së Serbisë.

Dy zyrtarët serbë do të marrin pjesë në një aktivitet politik në veri të Mitrovicës. Marko Gjuriç dhe Nikola Selakoviç do ta mbajnë një takim në qendrën studentore të Universitetit të Mitrovicës së Veriut.

//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Shtohen infektimet me variantin Delta të COVID në SHBA, ekspertët: Ka aftësi të mëdha ngjitëse dhe përhapjeje