Pas Borshit, shiu çan në mes rrugën në fshatin Myshqeta! Makinat të bllokuara, nuk kalojnë dot drejt Tiranës

Si pasojë e reshejve të dendura të shiut është çarë në mes rruga në fshatin Myshqeta të Tiranës.

Siç shihet dhe nga pamjet e siguruara nga Report Tv rruga është dëmtuar shumë, çka bën të pamundur lëvizjen e makinave.

Kësisoj deri rruga të rregullohet makinat nuk mund të lëvizin nga fshati Myshqeta në drejtim të Tiranës. Gjithsej janë 25 familje që nuk mund të kalojnë me makinë nga kjo rrugë.

Banorët janë shqetësuar nga këto pamje dhe nuk deri se kur do të ndërhyhet për të bërë këtë segment rrugor të kalueshëm.

Ndërkaq kujtojmë se dëmet kanë qenë të mëdha gjatë këtyre ditëve që disa zona të vendit janë përmbytur. Më parë edhe një tjetër rrugë siç është ajo e Borshit, ka pësuar çarje të mëdha, e cila ka sjellë revoltim të banorëve.

Inxhinierët kanë shkuar dhe kanë parë situatën, ndërsa janë shprehur se do të presim në varësi të situatës në të cilën ndodhet rrua për të bërë më pas dhe ndërhyrje.


Lajmi kryesor:

Përmbytjet/ 1823 hektarë nën ujë në Shkodër! Në Elbasan pezullohet mësimi në 2 shkolla! Në Lezhë të bllokuara rreth 50 familje!


  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?×

Lajmi i fundit

John

Konferenca parlamentare e Këshillit të Evropës, Nikolla: Po mbajmë radhën para portave të BE-së, e cila duhej të ishte prej kohësh edhe shtëpia e jonë