Pas ‘Elbasan Arena’, vjen Auto Moto Park, Balla: Destinacion i rëndësishëm për fundjavat

Pas ‘Elbasan Arena’, vjen Auto Moto Park, Balla: Destinacion i rëndësishëm për fundjavat

Pas “Elbasan Arena” një tjetër projekt bëhet realitet, Auto Moto Park.

Lajmin e beri publik kreu i grupit parlamentar të partisë Socialiste Taulant Balla, nëpërmjet një postimi në rrjetin e tij Facebook.

Ai është shprehur se në ditët në vijim do të prezantohet projekti i plotë, duke shtuar se së shpejti do të behet një destinacion i rëndësishëm për qytetarët gjatë fundjavave dhe jo vetëm.

Auto Moto Park i cili ndodhet në Krastë të Elbasanit nuk ka për qëllim vetëm argëtimin pasi sipas Ballës do të krijojë dhjetra vende të reja pune dhe do të ndryshojë tërësisht zonën përreth.

J.GJ./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Shqipja: 15/12/2020 18:02

  O po un nuk e kuptoj keta qe bejn te tilla gjera, e kan mendjen tek parku e tek budalleku kur gjeja me e rensishme qe nuk ka ne shqiperi eshte rruga me emra edhe shtepite pa numra. E pyet shqiptarin ku banon pergjigjet aty afer ke stadiumi. Jemi nje soj me afganistanin

  Përgjigju
 • vera: 15/12/2020 17:24

  BENI more stadiume me piste se qemal stafen qe ishte me piste e late pa gje,s'kane ku bejne gara atletet,,,,beni fusha basketbolli-volejbolli--tenisi--etj...

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Lirohet nga detyra zëvendës ministri energjisë, Ilir Bejtja

Lirohet nga detyra zëvendës ministri energjisë, Ilir Bejtja