Pas fitores ndaj Moldavisë, tifozët kuqezi shpërthejnë në festë, ja pamjet nga atmosfera në ‘Air Albania’

Kombëtarja shqiptare e futbollit fitoi 2-0 me Moldavinë në "Air Albania". Pas fitores në stadiumin ‘Air Albania’ tifozët kanë festuar bashkë me futbollistët e kombëtares, ndërsa atmosfera në stadium ka qenë elektrizuese.

Për grupin E kualifikues të Euro 2024, kuqezinjtë iu falën golave të Asanit në të 52 minutë dhe Bajramit në të 76 minutë. "Shqiponjat" marrin fitoren e parë në ndeshjen e dytë në grup, teksa pas humbjes me Poloninë në Varshavë, Sylvinho debuton me tri pikë në Tiranë.

VIDEO/ Kombëtarja dominon Moldavinë për Euro 2024, kuqezinjtë shënojnë 2 gola në 'Air Albania'! Sylvinho debuton me tri pikë në Tiranë