Pas Izraelit, Rama shkon në Abu Dabi takon Presidentin e Emirateve të Bashkuara: Energjia, turizmi, siguria dhe mbrojtja kibernetike, fokus i bisedës

Pas Izraelit, Rama shkon në Abu Dabi takon Presidentin e Emirateve të Bashkuara: Energjia, turizmi, siguria dhe mbrojtja kibernetike, fokus i bisedës

Kryeministri Edi Rama me Sheikh Mohamed bin Zayed Al Nahyan

Pas vizitës në Izrael Kryeministri Rama ka mbërritur paraditen e sotme në kryeqytetin e Emirateve të Bashkuara Arabe, ku ka zhvilluar një takim me Presidentin e Emirateve të Bashkuara, Sheikh Mohamed bin Zayed Al Nahyan. Kreu i qeverisë ka publikuar pamje nga takimi, e ndërsa ka zbardhur edhe pikat kyçe të bisedës që ka pasur me Mohamed bin Zayed Al Nahyan.

“Në Pallatin Mbretëror me mikun e çmuar, Presidentin e Emirateve të Bashkuara, Sheikh Mohamed bin Zayed Al Nahyan, për ecurinë e projekteve të bashkëpunimit në fushën e energjisë, turizmit, sigurisë dhe mbrojtjes kibernetike”, shkruan Rama.

Kryeministri Edi Rama ka qenë i shoqëruar nga ministrja e Financave, Delina Ibrahimaj, teksa ka pasur edhe një shkëmbim dhuratash. Rama i ka dhuruar Sheikut librin e tij të pikturave.

Një ditë më parë, Rama ka përmbylluar një vizitë 2-ditore në Jerusalem, ku është takuar me drejtuesit më të rëndësishmë të shtetit dhe politikës atje. 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 16:25
Rama takon Presidentin e Emirateve të Bashkuara: Energjia, turizmi, siguria dhe mbrojtja kibernetike, fokus i bisedave

Kryeministri Edi Rama është takuar me Presidentin e Emirateve të Bashkuara, Sheikh Mohamed bin Zayed Al Nahyan. Në fokus të diskutimeve ka qenë ecuria e projekteve të bashkëpunimit në fushën e energjisë, turizmit, sigurisë dhe mbrojtjes kibernetike

“Në Pallatin Mbretëror me mikun e çmuar, Presidentin e Emirateve të Bashkuara, Sheikh Mohamed bin Zayed Al Nahyan, për ecurinë e projekteve të bashkëpunimit në fushën e energjisë, turizmit, sigurisë dhe mbrojtjes kibernetike”, shkruan Rama.

K.T./B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Arbërori: 25/10/2022 19:25

  Hahahaha ka shkua ta takoi financuesin serborus për Durrësin ky kriminel Edvin shkjau shqipfolës. Ky sheiku ishte në takim para pak javesh me Vucicin ku i dha 1 miliard euro serbis që të financoi në Durrës…! Ky km ështé tradhtar i pështirë

  Përgjigju
 • Bravo: 25/10/2022 17:29

  RAMA po sjell nafte dhe energji me cmim te lirë , bravo RAMA

  Përgjigju
 • Akb: 25/10/2022 15:55

  Një gjë është e sigurt. Të gjitha këto komente janë shkruar nga e njëjta dorë.

  Përgjigju
  • Ana: 25/10/2022 17:44

   Po eshte e njejta dore, jane te gjitha njesoj

 • Ada: 25/10/2022 14:24

  Na kane qendruar prane ne kohen e termetit dhe shpresoj te na qendrojne prane dhe ne sfiden qe po kalojme

  Përgjigju
 • Gazi: 25/10/2022 14:21

  Sa me shume marrveshje me vende te fuqishme aq me shume do ndikojne ne zhvillimin e vendit tone

  Përgjigju
 • goni11: 25/10/2022 13:48

  respekte o mbret

  Përgjigju
 • genci: 25/10/2022 13:33

  Sa mire kur shohim ket gje kaq te mire qe po behet nga dita ne dite...po krijohen marredhenie shume te mira me kedo dhe po krijojme miqesi te cilat neser do t na ndihmojne vertete shume

  Përgjigju
 • gezim: 25/10/2022 13:32

  Kur ishte koha per miq berisha i beri armiq por shyqyr sot edi rama po mundohet te bej akoma edhe me shume miq per vendin tone

  Përgjigju
 • jani: 25/10/2022 13:31

  Nuk ka kohe per pushim dhe ket po e tregoni mese miri z.kryeminister duke kryer takime te tilla pa rreshtur

  Përgjigju
 • Isi: 25/10/2022 13:27

  Duhet te mbahen sa me shume mardhenie te mira me vendet e tjera qe te zhvillohemi sa me shume

  Përgjigju
 • Jorgo: 25/10/2022 13:26

  Shqiperia dhe emiratet e bashkuara jane dy vende qe i kane ruajtur maredheniet e mira me njeri tjetrin

  Përgjigju
 • Rea: 25/10/2022 13:26

  Nuk ndalet ky rama vetem takime te tendesishme ben gjithashtu ruan mardhenie shume te mira me vendet e tjera

  Përgjigju
 • Odi: 25/10/2022 13:24

  Kan qen nje ndihme e madhe per ne pasi na ndihmuan qe te rregullojme banesa qe ishin demtuar nga termeti

  Përgjigju
 • Arber: 25/10/2022 13:24

  Takim pas takimi qe te kemi sa me shume bashkpunim sidomos ne kete koh te veshtir

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Vllaznia/ Ndeshja e kthimit në Conference League, Thomas Brdaric: T'i japim UEFA-s një pikturë të mirë të Shqipërisë

Vllaznia/ Ndeshja e kthimit në Conference League, Thomas Brdaric: T'i japim UEFA-s një pikturë të mirë të Shqipërisë