Prej 12 orësh, sistemi jashtë funksionit në Kapshticë e Kakavijë ! Policia nxjerr regjistrat, po punohet manualisht

-Sistemi në Pikën e Kalimit Kufitar të Kapshticës është jashtë funksionit. Problemi vijon prej 12 orësh, teksa nuk dihet se cili është shkaku për këtë bllokim, por kjo ka krijuar mbrëmjen e djeshme radhë të gjata trafiku në Kapshticë, teksa policia po punojnë në mënyrë manuale. Problemi ndodhet vetëm në pikën kufitare shqiptare, pasi pala greke po punon normalisht. 

Ndërkohë, për disa orë probleme janë shfaqur edhe me sistemin TIMS në pikën e kalimit kufitar në Kakavijë.


Lajmi kryesor:

Irani tjetër sulm kibernetik ndaj Shqipërisë, godet sistemin TIMS, Rama: Po punojmë me aleatët për t'i bërë të pa penetrueshme sistemet tona dixhitale


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar: Atletët rusë dhe bjellorusë do jenë pjesë e 'Paris 2024'

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar: Atletët rusë dhe bjellorusë do jenë pjesë e 'Paris 2024'