Pas lajmit të ndarjes së Mira Konçit dhe Shpëtim Saraçit, flet e bija: Ja cfarë ndodh për fundvit

Era Saraçi, vajza e këngëtarit Shpëtim Saraçit

Vajza e kompozitorit Shpëtim Saraçi dhe këngëtares Mira Konçi, Era, nga SHBA ka folur për herë të parë pas divorcit të prindërve të saj. Era foli për planet familjare për fundvit, dhe tha se po planifikojnë që të mblidhet e gjithë familja bashkë.

‘Po do mblidhemi të gjithë bashkë, ashtu është plani. Momentalisht babi është në Shqipëri me disa projekte muzikore, ndërsa ne jemi këtej. E di që do mblidhemi të gjithë bashkë, por nuk e kemi vendosur akoma nëse në Shqipëri apo në Amerikë’, tha Era në emisionin ‘Ftesë në 5’.

Kjo deklaratë e saj vjen pas lajmit të bujshëm të ndarjes së prindërve të saj, Mira Konçit dhe Shpëtim Saraçit, që siç duket ruajnë marrëdhenië të mira ndërmjet njëri-tjetrit.

Përmes një lidhje Skype ajo zbuloi më shumë nga jeta e saj në SHBA, aty ku jeton prej disa vitesh.

Era pohoi se për momentin është e punësuar në një kompani teknologjike, ndërsa po mendon seriozisht për t’u angazhuar edhe në muzikë.

“Kam menduar disa bashkëpunime me artistë të njohur shqiptarë, por s’ dua të zbuloj më shumë pa u realizuar”, tregoi ajo.

M.Q./K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • 111 1: 06/12/2021 20:25

  O te lodhur po ju prdhunojne femijet

  Përgjigju
 • DT-28: 04/12/2021 13:53

  Shum rrespekt per z.Shpetim Saraci.

  Përgjigju
 • Dr_: 04/12/2021 13:17

  Mbaresi Gocës,kujdesu qe mos te behesh anorexe..

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Basha apo Berisha, sipas jush kush e ka mbështetjen e anëtarësisë së PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Koronavirusi/ 1,017 të infektuar dhe 2 viktima në 24 orët e fundit