Pas publikimit të albumit të ri, Drake nuk do ta shohim më nëpër koncerte! Reperi bën pushim nga muzika

Pas publikimit të albumit të ri, Drake nuk do ta shohim më nëpër koncerte! Reperi bën pushim nga muzika

Drake

Reperi më i komentuar i momentit, Drake do të bëjë një pushim nga karriere e tij muzikore për t’u fokusuar më shumë tek shëndeti. Ka qenë vetë reperei që e bëri me dije lajmin duke thënë “Më duhet të fokusohem në shëndetin tim para së gjithash”.

Vetëm disa orë pas publikimit të albumit të tij të ri, For All The Dogs, fituesi i shumë Grammy tha se prej vitesh ka probleme me stomakun.

"Unë ndoshta nuk do të bëj muzikë për pak, do të jem i sinqertë," tha ai të premten në emisionin e tij në radio.

Disa shfaqje të ardhshme janë shtyrë pas njoftimit të tij.

“Më duhet të fokusohem në shëndetin tim, para së gjithash dhe do të flas për këtë së shpejti. Asgjë e çmendur, por ashtu si, ju e dini, unë dua që njerëzit të jenë të shëndetshëm në jetë, dhe unë kam vite që kam problemet me stomakun tim. Unë do të mbyll derën e studios për pak. Unë as nuk e di se çfarë është pak. Ndoshta një vit apo diçka. Ndoshta pak më gjatë”, tha Drake.

Ai është planifikuar të mbajë koncerte në Toronto, vendlindjen e tij, të premten dhe të shtunën mbrëma.

Shfaqjet e planifikuara për më pas janë shtyrë, sipas seksionit të turneut në faqen e tij të internetit. Ai do të performonte në Denver, Neë Orleans, Nashville dhe Columbus, Ohio.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Berat/ Shisnin doza cannabisi të organizuar në grup, vihen në pranga 4 persona

Berat/ Shisnin doza cannabisi të organizuar në grup, vihen në pranga 4 persona