Pas takimit me Vasilin, Meta shpërndan të njëjtën deklaratë: Duhet sjellje europiane (VIDEO)

Pas përfundimit të takimit me nënkryetarin e LSI, Petrit Vasili, presidenti Ilir Meta ka shpërndarë të njëjtjën thirrje si pas takimit me kreydemokratin Lulzim Basha.

Ai shkruan se kërkohet përgjegjshmëri dhe sjellje europiane nga të gjithë.

"Në vijim të konsultimeve me partitë politike për zgjidhjen e krizës aktuale në vend, prita sot në takim Nënkryetarin e Lëvizjes Socialiste për Integrim, z.Petrit Vasili. Kërkohet përgjegjshmëri dhe sjellje europiane nga të gjithë", shkruan Meta.


Lajmi kryesor:

3 ditë nga 30 qershori/ Meta dekreton 13 tetorin për zgjedhjet vendore!


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po e menaxhon siç duhet qeveria pandeminë e COVID-19?×

Lajmi i fundit

John

Bilanci i viktimave nga Covid19 në Kosovë, tre të vdekur dhe 181 të infektuar në 24 orët e fundit