Pas tërmetit, Turqia goditet nga një tjetër fatkeqësi! 14 persona humbin jetën nga përmbytjet në jug të vendit

Pas tërmetit, Turqia goditet nga një tjetër fatkeqësi! 14 persona humbin jetën nga përmbytjet në jug të vendit

Përmbytje në Turqi

Përmbytjet e shkaktuara nga shirat e rrëmbyeshëm në Turqi, goditën dy rajonet që u shkatërruan nga tërmeti katastrofik i muajit të kaluar. Për pasojë 14 persona kanë humbur jetën dhe mijëra të tjerë kanë mbetur të pastrehë.Viktimat në Sanliurfa përfshinin pesë shtetas sirianë trupat e të cilëve u gjetën brenda një apartamenti bodrum të përmbytur dhe dy persona të tjerë që vdiqën brenda një furgoni që ishte bllokuar në një nënkalim.

Ujërat e rrëmbyeshëm morën para banesa dhe makina të parkuara në rrugë.

Sipas mediave turke, raportohet se mes viktimave ka edhe persona që jetonin në çadra. Katër nga viktimat janë nga rajoni Sanliurfa, 50 km në veri të kufirit me Sirinë, ku ka ndodhur pjesa më e madhe e dëmeve. 

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i zyrtares së Shëndetësisë, a po e lufton SPAK korrupsionin?×

Lajmi i fundit

E rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Babai: Në burg duhet të futet doktori, jo im bir!

E rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Babai: Në burg duhet të futet doktori, jo im bir!