‘Pas vdekjes, lind jeta’, imazhe frymëzuese nga Ukraina! Një nënë dhe vajza e saj e vogël mbjellin tulipanë në Mariupolin e shkatërruar

 ‘Pas vdekjes, lind jeta’, imazhe frymëzuese nga Ukraina! Një nënë dhe vajza e saj e vogël mbjellin tulipanë në Mariupolin e shkatërruar

Viktoria Mukhina dhe vajza e saj e vogël Miroslava kanë mbjellë tulipanë në sfondin e djegur të një ndërtese të shkatërruar nga bombardimet ruse në Mariupol.

Ky është një imazh mjaft prekës dhe frymëzues, një tregues që pavarësisht vdekjes dhe dhimbjes gjithmonë do të lind jeta edhe në kushtet më të jashtëzakonshme dhe të vështira.


Lajmi kryesor:

Pas Buchas një tjetër masakër, 200 viktima në Borodyanka! Zelensky në Këshillin e Sigurimit: Të krijohet një gjykatë model i Nurembergut për të dënuar krimet e Rusisë! BE: Embargo qymyrit rus


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Programi italo-shqiptar i Konvertimit të Borxhit për zhvillim, hapa faza e dytë e aplikimit të projekteve! Ambasadori Bucci: Histori suksesi

Programi italo-shqiptar i Konvertimit të Borxhit për zhvillim, hapa faza e dytë e aplikimit të projekteve! Ambasadori Bucci: Histori suksesi