Pasi e përjashtoi nga grupi parlamentar i PD, Berisha i hapur për takim me Bashën: Le të vijë ku të dojë

1631379658_bashaberisha.jpg

Ish-kryeministri Sali Berisha është shprehur i hapur për të takuar kreun e PD-së, Lulzim Bashën. "Ku të dojë dhe si të dojë' tha Berisha, teksa shtoi se po bën gjithçka që të shpëtojë PD-në

"Për çfarë të takohemi? Unë qëkur ka dalë ky vendim, operoj me elementë të paktë, me një tufë elementësh. Unë nuk kërkoj asgjë. Nuk jam marrë me Departamentin e Shtetit. Jam njeri që në SHBA kam patur fatin të njoh 4 ish-presidentë, disa sekretarë shtetit dhe nuk kam kërkuar asnjë ndihmë. E ftoj të vijë në takime me aktivistët, simpatizantë të PD, ku të dojë si të dojë. Berisha po bën gjithçka që të shpëtojë PD-në që mos ndahet", tha Berisha.

 


Lajmi kryesor:

Berisha: Bashës i kërkova të jepte dorëheqjen në 2017, por nuk e bëri! Ka tre arsye pse vijoj të jem anëtar i grupit parlamentar të PD! Të enjten takim me anëtarësinë e partisë në Tiranë


J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është e mjaftueshme rritja vjetore e pensioneve prej 5 për qind ashtu siç premtohet në programin e Rama 3?×

Lajmi i fundit

John

Franca tërhiqet nga bisedimet për mbrojtjen me Mbretërinë e Bashkuar, pas AUKUS