Pasi rrëmbeu çmimin e parë të Eurovisionit, niset për të fituar luftën me Rusinë! Reperi i jep 'puthjen e lamtumirës' të dashurës në Itali

Pasi rrëmbeu çmimin e parë të Eurovisionit, niset për të fituar luftën me Rusinë! Reperi i jep 'puthjen e lamtumirës' të dashurës në Itali

Takimi i Oleg Psiuk me të dashurën

Solisti i grupit Kalush Eorchestra i ka dhënë 'puthjen e lamtumirës' të dashurës së tij pas fitores në Eurovision. Oleg Psiuk u fotografua duke shkëmbyer puthje me të dashurën Oleksandra jashtë hotelit të tij në Torino të Italisë.

I veshur me kapele rozë dhe me cantë shpine, Psiuk u nis drejt aeroportit për të udhëtuar më pas drejt Ukrainës, ku do t’i bashkohet forcave në luftën kundër Rusisë.

Ukraina fitoi edicionin e 66-të të Eurovisionit me këngën "Stefania", një këngë emocionuese për nënën, që me shpërthimin e luftës mori në një kuptim edhe më të thellë. Fitorja vjen si një mesazh i fortë solidariteti dhe paqeje për Ukrainën, që shkon përtej muzikës dhe konkurrencës.

Ukraina mori votat maksimale duke lënë pas Britaninë e Madhe dhe Spanjën në vend të tretë.

Thirrjen për të mbështetur Ukrainën e bëri një natë më parë edhe presidenti Volodymyr Zelenskyy duke kërkuar fitoren e këngës "Stefania" si një mbështetje për rezistencën e popullit të tij ndaj agresionit rus.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tjetër JO për negociatat nga BE, mendoni se Rama ka të drejtë me gjuhën e ashpër ndaj liderëve të Brukselit?×

Lajmi i fundit

John

Sheshi Nënë Tereza mbushet nga të apasionuarit pas garave të driftit, 2 vëllezërit: Adrenalinë e papërshkrueshme