Pastiçe fshati në 5 minuta pa beshamel nga zonja Albana

Pastiçe pa beshamel, me djathë dhe kremviçe

Përbërësit:

 • 1 pako makarona guacka / sipas dëshirës
 • 1 litër qumësht
 • 1 lgj miell
 • 4 vezë
 • 2 lgj gjalpë
 • Djathë të bardhë dhe djathë pice
 • Kremviçe FIX
 • Kripë, arrë moskat

Përgatitja:

Vendosim makaronat të ziejnë 3 minuta më pak se minutazhi i përcaktuar në paketim. Në një enë rrahim vezët me qumështin, shtojmë pak miell, arrë moskat dhe kripë. Lyejmë një tavë me pak gjalpë, vendosim makaronat, thërrmojmë djathrat, vendosim kremviçet e prera në rondele hollë dhe sipër shtojmë qumështin e rrahur me vezët. E vendosim pastiçen në furrë të parangrohur në temperaturën 200 gradë Celsius për 30 minuta.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

U nda nga bashkëshorti, Ariana Grande nis bashkëjetesën me të dashurin e ri

U nda nga bashkëshorti, Ariana Grande nis bashkëjetesën me të dashurin e ri