PD 500 mijë dollarë nga Rusia, Rama: Faktet janë në raportin e shërbimit sekret! Horrat e mbledhur në PD thonin që ishte shpifje e imja dhe e Sorosit

PD 500 mijë dollarë nga Rusia, Rama: Faktet janë në raportin e shërbimit sekret! Horrat e mbledhur në PD thonin që ishte shpifje e imja dhe e Sorosit

1663413764_WATERMARKREPORTtv.01304419.Still011.jpg

Kryeministri Edi Rama i ka cilësuar demokratët “horra” pasi mbronin Lulzim Bashën kur u ngritën akuzat se kishte marrë para nga Rusia. Teksa fliste për financimin rus me 500 mijë dollarë për PD në 2017, Rama u shpreh i bindur për raportin e SHBA duke thënë  se janë fakte që gjenden në raportin e shërbimit sekret.

“Këtë nuk e thotë më një media, por e thotë një raport i shërbimeve amerikane. E para SHBA nuk funksion kështu ku kërkon informacione  të japin informacion kur ai është i klasifikuar. Por ato kanë qenë fakte të nxjerra në media nga gazetarë investigativë të huaj që nuk janë kontestuar nga asnjë gjykatë. Këto fakte gjenden dhe në raportin e shërbimit sekret, janë para ruse është financim rus. Përjashtim karafilat, gargarelat dhe horrat e mbledhur në atë parti politike që nuk kanë as fe e as atdhe, ata që kanë marrë para ruse dhe kanë thënë që është shpifje e Ramës dhe Sororsit,  për atë e kam fjalën. Përjashto ata dhe nuk ka asnjë terren në Shqipëri Rusia”,-tha Rama.


Lajmi kryesor:

'Policia s'kishte dijeni për fatin e Ervis Martinajt', Rama: Kjo ishte arsyeja kryesore pse shkarkuam Gledis Nanon! U takua me Jeton Lamin? Legjendë urbane


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se aksioni për konfiskim është zgjidhja e duhur për ndërtimet pa leje?×

Lajmi i fundit

Përfshihet nga flakët gjatë natës pika e grumbullimit të skrapit në Elbasan

Përfshihet nga flakët gjatë natës pika e grumbullimit të skrapit në Elbasan