PD: Air Albania nuk ekziston, “Lasgushi” është avion turk

Deputeti i PD-së

Deputeti i Partisë Demokratike, Endri Hasa, me anë të një statusi në Facebook ka reagur mbi avionin e parë shqiptar, Air Albania.

Sipas tij, linja shqiptare nuk ekziston dhe “Lasgushi”, siç tha kryeministri Edi Rama është quajtur avioni i parë, është një avion turk.

Air Albania nuk ekziston! Nuk ka asnjë kompani të licensuar me këtë emër dhe nuk ka ende asnjë avion Air Albania të regjistruar me kodin shqiptar ZA.

Endri Hasa

Postimi i plotë:

Air Albania dhe MASHTRIMI i radhës i Edi Ramës

Air Albania nuk ekziston!
Nuk ka asnjë kompani të licensuar me këtë emër dhe nuk ka ende asnjë avion Air Albania të regjistruar me kodin shqiptar ZA.

Ne vend te "ëndrrës" per një linje ajrore shqiptare, kryeministri shiti sot nje avion turk, me kod ajror turk TC-LRJ, i cili erdhi nga Stambolli ne Tiranë si avion i Turkish Airlines.

Ne foto mund te shihni qarte kodin turk te avionit te pagezuar me emrin "Lasgush", i cili sipas Flight Radar ka udhetuar nga Stambolli ne Tiranë TK6887.
Edi Rama na e bëri Lasgushin Turk......


Lajmi kryesor:

Avionët ‘Air Albania’ me emra poetësh, Rama: Ambicia jonë, të çojmë nga Tirana në New York 'Imzot Nolin'


  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?×

Lajmi i fundit

John

Aksidentohet në Kroaci autobusi nga Kosova, 10 viktima dhe mbi 30 të plagosur