PD 'luftë' negociatave, mesazh në anglisht kancelarive perëndimore: Shqipëria s'është gati për në BE

PD 'luftë' negociatave, mesazh në anglisht kancelarive perëndimore: Shqipëria s'është gati për në BE

Postimi i Strazimirit në anglisht

Partia Demokratike duket e vendosur për të penguar me çdo kusht çeljen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian.

Në një kohë kur Shqipëria merr nota pozitive nga vendet e BE për reformat e ndërmarra, me në krye reformën në drejtësi e luftën ndaj krimit, PD sulmon pikerisht këto hallka, të cilat përbëjnë edhe korpusin e reformave të vendosura si kushte nga Komisioni Europian.

Ka qenë Gent Strazimiri këtë herë ai që ka nxjerrë "pistoletën" kundër Shqipërisë. Me anë të një postimi në Tëitter, ai duke cituar dhe tentuar të bëjë divergjencë me një deklaratë te ambasadorit amerikan në Tiranë, Donald Lu sulmon reformën në drejtësi dhe thotë me ironi se Shqipëria kësilloj, a mund të hyjë në BE? 

Postimi i Strazimirit është në anglisht pikërisht për t'ua bërë europianëve, sidomos skeptikëve, edhe më të thjeshtë dhe më të qartë bindjen e tyre se Shqipëria nuk meriton çeljen e negociatave, kur kjo çështje të diskutohet në mbledhjen e qeverive të BE në 28 qershor në Bruksel. 

Ja postimi i plotë i Gent Strazimirit:

“Para se të publikohej dënimi, Ambasada e SHBA-ve në Tiranë deklaroi se “ka pasur presion dhe ofrim ryshfeti për lirimin e Saimir Tahirit”! Kjo deklaratë u rikonfirmua pas lirimit të tij! “Reforma në drejtësi” dhe “lufta kundër krimit të organizuar” të goditura me një goditje! Shqipëria e gatshme për t’u bashkuar me BE ?!”

 
(Postimi i Strazimirit në anglisht në Tëitter)

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Lalka i Radanecit: 30/05/2018 16:09

  Jane halet e Shqiperise qe rrjedhin nga qenefkat.

  Përgjigju
 • Enea: 30/05/2018 13:25

  Ligesia vete= PD+LSI

  Përgjigju
 • Idi: 30/05/2018 11:26

  Nga ky njeri iLIG kjo eshte me e pakta qe mund te presesh

  Përgjigju
 • PD=0: 30/05/2018 05:23

  Neveri per injorantet antishqiptar.

  Përgjigju
 • Emigrant ne BE: 30/05/2018 03:11

  27 VITE NE EMIGRACIONIT FUKARALLEKU EKSTREM QE KA NE SHQIPERI KETU KU JETOJ UNE NUK KAM PARE ME SY NJEREZ EKSTREMISHT FUKARENJ SI NE SHQIPERI KETU NUK PO FLASIM RRETH KRIMIT UNE MENDOJ QE POLITIKANET TE VENDOSIN STANDARTIN E SHQIPETAREVE PER TE JETUAR PASTAJ TE PRETENDOJME TE HYJME NE BE . FUTJA NE BE DO NA DESKRETITOJE KOMBIN ME FUKARALLEKUN QE TE VJEN TURP TE QENIT SHQIPETARE KUR SHEH LYPSARET QE TE SHTRIJNE DOREN PER NJE CAPE BUKE TURP PER ATA QE ISHIN DHE ATA QE JANE SOT

  Përgjigju
 • Qoqia: 29/05/2018 22:52

  Miu i haleve ka te drejte te shkruaj se ska burreri asht katil nga shpirti dhe nga fytyrs per fytyren nuk ka pergjeghesi se ja deformuan ne parlament .te gjorit tani ka patllake .

  Përgjigju
 • Vali: 29/05/2018 22:49

  Duhet enver hoxha gjalle me pa tu var neser medis tirones kte tradhtar pupu rrazen ta q****a

  Përgjigju
 • Plaku: 29/05/2018 22:46

  PD_se i ka djege komenti i Donald Lu,kur ai flete per shantazh dhe ryshfet,e ka fjalen per PD_ne sepse ata donin qe Sajmiri te rinte ne arrest edhe pse nuk ka fakte. PD_rat nuk jane mesuar te punojne,nuk i shihni qe s'marin pjese ne komisionet dhe ne parlament sepse s'kane alternative....

  Përgjigju
 • Free: 29/05/2018 22:23

  Ky akoma ska msu te shkruj ne anglisht bre ku ku cna ka gjet halli

  Përgjigju
 • Tahipi: 29/05/2018 22:22

  Kta me te vertet qenkan k** dhe te paftyre !

  Përgjigju
 • Tironsi: 29/05/2018 22:17

  Po ky kokrra e plehres si mundet te dal hapur kunder negociatave,kjo esht partia me e ndyr e planetit,nuk ka nje te dyt as ne honolulu,ky esht kulmi i poshtersis ky duhet perjashtuar urgjent nga Lulzim Basha dhe nga parlamenti.kto jam kriminelet e vertet te kti populli,meriton ta peshtyjm ne surrat te gjithe

  Përgjigju
  • Iliri: 29/05/2018 22:52

   o Tirons po ti i ardhur je se nuk ka mundesi te jesh tirons i vjeter,,Ta heq luli thua per kete qe ka then,,,, po lulashi ka then dhe ka ber kaq shum te keqe per vete ,, dhe kush e pjerdh lulin ,keta lloj pislliqesh jam pjell e sales ,,,si ky kok K,,,, e nja 10 a 20 te tjer

 • Ilo: 29/05/2018 22:17

  Cohu Arben Ndoka e futi nje dru te mire ketij miut te kanaleve

  Përgjigju
 • redi: 29/05/2018 22:15

  Opozite antishqiptare . Cfaredo konfliktesh mund te kesh me qeverine , ke drejte te kritikosh dhe te protestosh , por ti besh dem popullit te vuajtur shqiptar eshte jasht cdo llogjike . Pastaj si te besoj populli ne zgjedhje kur ju si opozitar e pengoni ne rrugen europiane

  Përgjigju
 • Vlora: 29/05/2018 22:13

  Ku ta kesh me te bukren e fisit o prag* qe vetem vrer dini te villni per Shqiperin

  Përgjigju
 • Demokrati: 29/05/2018 22:08

  Dalin shushunjat nje e nga nje .Armiqte e kombit dhe te vendit .Tamam si ne lufte per clirimin e vendit dollen ballistet qe bashkepunuan me okupatoret .Tradhetaret ballistet dje ne clirimin e vendit sot ne bashkimin me evropen

  Përgjigju
 • Iliria: 29/05/2018 22:01

  Po ca e vrisni aq mendjen ,,,kush po shikon ne Evrope se ca thot ky kok lakra,,ai rripi i pantallonave qe hengri e ka len me goditje si duket

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

FOTOLAJM/ Larg ‘kostumit’ të kryeministrit, Rama publikon foton nga pushimet në Vlorë

FOTOLAJM/ Larg ‘kostumit’ të kryeministrit, Rama publikon foton nga pushimet në Vlorë