PD dhe PS nuk gjejnë dakordësi, Florian Bjanku zgjidhet me short si kandidat për anëtar të KLP-së

Opozita dhe mazhoranca nuk kanë gjetur dakordësi për votimin e kandidatëve për anëtar të KLP-së. Gjatë mbledhjes së nënkomisionit, 3 anëtarët nga mazhoranca dhe 2 nga opozita, nuk arritën kuorumin e katër votave.

Klotilda Bushka: S’kemi dakordësi, zgjedhja e kandidatit me short!

Në short u hodhën emrat e katër kandidatëve: Arta Mandro; Florian Bjanku, Luigj Gurakuqi , i zgjedhur anëtar i KLP-së; Juliana Bylykbashi, Universiteti i Tiranës dhe Kreshnik Myftari.

Kandidati që u përzgjodh me short për t’i kaluar Kuvendit, Florian Bjanku. Bjanku duhet të marrë shumicë të cilësuar në seancën Kuvendore.

Nëse nuk merr shumicë të cilësua zgjidhet një anëtar tjetër nga nënkomisioni.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Primaret e Berishës nxorën kandidatët më të mirë për 14 majin?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto