PD: I dënuari për korrupsion në krye
të Drejtorisë së Transportit në Berat

PD: I dënuari për korrupsion në krye<br />të Drejtorisë së Transportit në Berat
TIRANE - Partia Demokratike ka denoncuar emërimin e Myqerem Xhaferrit në krye të Drejtorisë Rajonale të Transportit në Berat, pasi sipas PD ai është një i dënuari për korrupsion.

Zëdhënësja e PD Laura Vorpsi në një dalje për mediat, tha se Xhaferri është proceduar dhe dënuar në vitin 2011 nga Gjykata me 8 muaj burg dhe 200 mijë lekë për shpërdorim detyre.

“Me Edi Ramën papunësia po rritet çdo ditë. Këtë krizë të papunësisë, nuk po e vuajnë vetëm disa ish-të dënuar për korrupsion, që me Edi Ramën kanë gjetur vendet më të mira të punës. Në Berat,rilindja ka bërë drejtor rajonal të shërbimit të transportit, një të dënuar me 8 muaj burg dhe 200 mijë lekë gjobë për shpërdorim detyre. Myqerem Xhaferri është proceduar dhe është dënuar nga Gjykata në fillim të vitit 2011, por kjo nuk është pengesë për Edi Ramën që ti besojë atij një nga shërbimet më të rëndësishme publike të rrethit të Beratit.” tha Vorpsi.

vendim gjykate 1
(Në foto; Vendimi i marrë nga Gjykata e Beratit për dënimin e Myqerem Xhaferrit)

Vorpsi vijoi më tej në akuzat e saj duke thënë se “fjalët dhe retorika boshe e kryeministrit, nuk po krijojnë asnjë vend të ri pune.”

vendim gjykate 2
(Në foto: Vendimi i marrë nga Gjykata për mospranim të ankimimit nga Myqerem Xhaferrit)

Redaksia Online
(e.c/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

‘Mos na incizo, na q….!’/ Sekseri të kalon në Portin e Vlorës me 170 euro! Pezullohen 3 punonjësit e policisë

‘Mos na incizo, na q….!’/ Sekseri të kalon në Portin e Vlorës me 170 euro! Pezullohen 3 punonjësit e policisë