POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

PD: Kemi prova, Lleshaj komandoi operacionin kundër opozitës, ejani ta rrëzojmë sot

Pak orë para protestës së sotme, Partia Demokratike ka deklaruar se Sandër Lleshaj dhe çdo person tjetër me uniformë që zbaton urdhrat e tij të paligjshëm për të goditur opozitën, do të mbajnë përgjegjësi personale. Referuar rastit të Sahit Dollapit, Enkelejd Alibeaj i kërkoi prokurorisë që të nisë menjëherë hetimet. "Sandër Lleshaj, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë Ardi Veliu, Drejtori i Policisë së Tiranës, Rebani Jaupi dhe krimineli tjetër me uniformë Arben Baro duhet të shkarkohen nga detyra dhe të hetohen menjëherë. Ka prova filmike se Sandër Lleshaj, i cili në shkelje të ligjit komandon operacionet e policisë kundër opozitës" tha Alibeaj.

Deklarata e plotë e Enkelejd Alibeajt
Partia Demokratike dënon me ashpërsi dhunën kriminale të policisë kundër protestuesve të shtunën dhe kundër sekretarit organizativ Sahit Dollapi. Sandër Lleshaj, ky mbeturinë tranzicionit shqiptar do të mbajë përgjegjësi personale për urdhrat e paligjshëm që i ka dhënë policisë për goditjen e qytetarëve me gaz helmues luftarak dhe për përdorimin e dhunës fizike kundër protestuesve paqësorë. Partia Demokratike disponon të dhëna të mjaftueshme për ta çuar sadistin Sandër Lleshajn para drejtësisë për shkelje flagrante të ligjit të policisë së shtetit! Prokuroria duhet të nisë hetimet e menjëhershme për të provuar se urdhri për dhunën shtazarake kundër qytetarëve është dhënë nga Sandër Lleshaj me porosi të Edi Ramës.  Sandër Lleshaj, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë Ardi Veliu, Drejtori i Policisë së Tiranës, Rebani Jaupi dhe krimineli tjetër me uniformë Arben Baro duhet të shkarkohen nga detyra dhe të hetohen menjëherë.

Ka prova filmike se Sandër Lleshaj, i cili në shkelje të ligjit komandon operacionet e policisë kundër opozitës, është duke u larguar si hajdut nga dera dytësore e Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit, pasi njoftohet të shtunën në mbrëmje për zhvendosjen e protestës së opozitës. Bashkimi ynë në marshimin e protestës sot ne oren 18:30, për zgjedhje të lira e të ndershme të garantuara nga një qeveri e përkohshme pa kryehajdutin Edi Rama, është beteja e vërtetë europiane, që e nxjerr Shqipërinë nga udhëkryqi i rrezikshëm dhe siguron stabilitet afatgjatë për vendin. Ne jemi sot ne krah të popullit për t’i thënë Edi Ramës dhe kujtdo tjetër që ka vendosur të ndjekë rrugën e dhunës dhe të destabilitetit, se shqiptarët e bashkuar dhe opozita nuk gjunjëzohen përpara dhunës shtazarake të një qeverie që ka ardhur në pushtet me votat e blera me krimin e organizuar.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Opozita 3 orë marshim proteste në shi në 5 institucione, pas thirrjeve të ndërkombëtarëve 'zhduket' molotovi


d.ba./r.k./Shqiptarja.com
Komento

Komente

  • kasem gahinji: 13/05/2019 18:07

    jeni njerezit me te korruptuar qe ka ne shqiperi.nuk do shpetoni dot.bota ua ka vene pikat mbi i.lulush dhe monalike baxxhella distancohuni nga dhuna,denoni dhunen e mbeshtetesve tuaj,bashkepunoni me hetuesine per identifikimin e autoreve te krimit te cilet jane nen urdherat tuaja.pra janetre kerkesa qe percaktojne drejtperdrejt pergjegjesine tuaj.

    Përgjigju
  • xreport: 13/05/2019 15:21

    hahahahah do i hani m..... lleshajt shqperise ..... ju trafhtarrrrrr shporruni nga shqiperia

    Përgjigju