PD: 'Lincoln'-in e blinduar që u largua Rama dje nga selia e PS-së e ka vëllai i tij, pse s'e verifikon OFL-ja?

TIRANE-Paraditen e djeshme pas momentit që Vladimir Gjuta u kap pranë selisë së PS-së me një pistoletë me fishekë në gojë dhe i maskuar me kapele, garda rriti sigurinë e kryeministrit Rama dhe pas mbledhjes nuk u largua me 'Benz' por me një "Lincoln".  Bardhi ngre pyetjen se duke qenë se OFL e "Edi Ramës po mburret me ndalimin e mjeteve të blinduara, pse nuk e ndalon për verifikim edhe Lincolnin e blinduar të Olsi Ramës, që përdoret në shkelje të ligjit nga i vëllai Kryeministër?".

"Çfarë fshihet pas TR 0370 T?! Edi Rama lëvizi dje me një fuoristradë të blinduar private, në shkelje të shumë rregullave shtetërore. Makina private, “Lincoln” e blinduar, me targën TR 0370 T, me të cilin u largua Rama nga Partia Socialiste është automjeti privat i Olsi Ramës. Si i tillë, automjeti është i paprekshëm nga Policia, njësoj si Audi AA 003 GB i Saimir Tahirit, me të cilin lëviznin lirshëm trafikantët e drogës të bandës së Habilajve.

Duke qenë se OFL e Edi Ramës po mburret me ndalimin e mjeteve të blinduara, pse nuk e ndalon për verifikim edhe Lincolnin e blinduar të Olsi Ramës, që përdoret në shkelje të ligjit nga i vëllai Kryeministër? Ndërsa Edi dhe Olsi Rama duhet të japin vetë përgjigje për një pyetje të thjeshtë: Në çfarë aferash është përfshirë dhe çfarë e rrezikon Olsi Ramën, që është detyruar të përdorë një makinë të blinduar, e ndërtuar për të përballuar plumbat?!" shkruan Bardhi.

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  "Lufta" ndaj COVID-19/ A mendoni se duhet të bëhen më shumë testime?

Komento

Komente

 • Delinquenti: 12/02/2020 06:56

  O bardhi qe vetem I bardh nuk je po' per gjuten nuk keni nji koment, apo eshte linkolni me me rendersi PO JU O TE MJERE KENI MOR FUN TE GJITHE KOKAT E JUJA KISHIN KOHE QE KAN MARDHIF PO DHE JU QE TE PAKTEN PRISTE NJERZIMI ME BO NA NJI GJO HIK ERE TE MORTE MUTI SHALET ENE TY SE SI TE TJERET JE

  Përgjigju
 • Budalla: 11/02/2020 23:21

  O budalla seshte e blinduar dhe ajo seshte makine per OFL-ne Se 5000 € ben E gjitha, me ta fal ta kane fut , benzina lume.

  Përgjigju
 • O tej: 11/02/2020 22:59

  O Bardhi pederasti

  Përgjigju
  • Ilir: 11/02/2020 23:54

   Eshte pederast, ai dhe ata qe e komandojne. Po une si votues i Rames, osé thjeshte si qytetar I ketij vendi po pyes perse qytetarit Xhevdet Troplini ju sekuestrua jeep-i I blinduardhe qytetaria Olsi Rama jo? Po pres nje pergjigje, ashtu sic po pres te shoh berishajt ne burg.