PD: Rama dhe Berisha janë njësoj dhe mbrojnë të njëjtat interesa, mbrëmë në ekrane na u shfaqën 2 haluçinantë

Edi Rama dhe Sali Berisha

Edi Rama dhe Sali Berisha

2 haluçinantë që mendojnë njësoj dhe për të njëjtat interesa i quan Partia Demokratike Edi Ramën dhe Sali Berishën. Përmes nëj postimi në Facebook sot, PD i referohet 2 intervistave të mbrëmshme të Kryeministrit Edi Rama dhe paraardhësit të tij, Sali Berisha.

"Dje, në ekrane të ndryshme, u shfaq një tjetër episod haluçinant i dy njerëzve që përdorin të njëjtën gjuhë, për të mbrojtur të njëjtat interesa. Rama dhe Berisha janë njësoj! Dëgjon Ramën dhe kujton Berishën. Dëgjon Berishën dhe kujton Ramën", shkruan PD.

Kryeministri Rama ishte mbrëmë i ftuar në 'Open' në Top Channel ku foli për nismën e fundit të qeverisë për Këshillimin Kombëtar.

Rama tha se qeverisë nuk i mungojnë kartonët për të marrë vendime mbi çështjet për të cilat po pyet qytetarët, por theksoi se është me rëndësi të kërkohet mendimi i qytetarëve për ato që i konsideroi 'dilema kombëtare'.

Një përgjigje Rama e pati edhe për Sali Berishën, i cili tha dje në Kuvend se Shqipëria duhet të furnizojë me armë e fishekë Ukrainën, në mes të konfliktit me Rusinë. Pa sqaruar gjatë, Rama tha: "Në ditët në vijim shumë shpejt ju do të dëgjoni një gjë që deri dje ishte e pabesueshme për rolin ndërkombëtar të Shqipërisë".

Ndërsa Berisha në 'Opinion'foli  për përplasjen e tij me Bashën dhe lëvizjet për zgjedhjet e ardhshme vendore.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Kris Pano: 28/01/2022 12:37

    Me kujtohet kur Rama i thoshte keto fjale Bashes fliste me vete Lulja, e mbronte Paloka,Muli! Nen hijen e lisit te madhe nuk mbijne peme por vetem bime te vogla! Nuk te le Saliu te ritesh! Te kastron qe kur je i vogel! Nese ka njerez qe kane dale nga trute eshte Saliu me te tijte,Likja me Monen dhe Luli trumcaku i frikesuar! Le te presim! Por shenjet nuk jane te mira!E degjuat Saliun qe foli per tritolin e Dukes?!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Presidenti i ri do të jetë një prej emrave të propozuar nga opozita?×

Lajmi i fundit

John

10 mln euro grante për Start Up-et për sipërmarrësit e rinj, ministrja Bilali në ‘Pa Protokoll’: Aplikimet të hapura që nga 16 maji, ja 3 kategoritë që përfitojnë