PD te rruga e çarë në dysh në Borsh prej shiut: Pasojë e korrupsionit të kësaj qeverie! Banorët të shqetësuar çdo orë të ditës (VIDEO)

Ish-deputetja e PD Nada Meçorapaj ishte sot në segmentin e rrugës në Borsh, e shembur pas reshjeve të para në zonë. Përmes ish-deputetes Nada Meçorapajt, PD tha se banorët janë të shqetësuar për mungesën e mirëmbajtjes së rrugës.

“Rruga e çarë në dysh nuk është  pasojë e ndonjë tërmeti, por e korrupsionit të kësaj qeverie. Janë rreth 14 milionë euro që Edi Rama i jep kompanisë Salillari për të mirëmbajtur aksin e Jugut, por në vendngjarje është vetëm 1 punëtor dhe asnjë përpjekje për rregullim. Banorët janë të shqetësuar çdo orë të ditës”- tha ish deputetja.

Meçorapaj duke iu referuar rrugës së çarë në dysh, ajo akuzoi se kryeministri Edi Rama nuk mban asnjë premtim, ndërkaq i kujtoi 25 prillit duket thënë se ashtu siç ka marrë pushtet edhe duhet të lërë.

“Pak reshje shiu dhe vjedhja e qytetarëve del në sipërfaqe, duke nxjerrë gjendjen e rëndë të keqqeverisjes, abuzimit, vjedhjes, korrupsionit.  Asgjë e mirë nuk mund të ndodhë me Edi Ramën në krye të qeverisë. Kemi edhe 105 ditë për të bërë ndryshimin”- u shpreh ish deputetja Meçorapaj.

 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Toni: 10/01/2021 12:42

    Sa gjynah që jeni o PD-ista të shkretë! Gjetët një copë rrugë që u prish nga rreshjet dhe vrapuat për të bërë propagandë! Harruat o ndyrësira politike se sa vodhët tek rruga e kombit,sa herë e filluat rrugën e Pogradecit pa e përfunduar asnjëherë,sa herë u përmbyt Shqipëria në vitet e lavdishme të qeverisjes tuaj,sa njerëz hodhët në erë në Gërdec,etj,etj,etj! Shyqyr që u shëmb kjo copë rrugë që të keni arsye të egzistoni! Pisanjosa..;

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Partia e Mitsotakis kandidon Fredi Belerin për eurodeputet, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Refuzoi të luante, klubi i Bundesligës me dënim shembullor për ish-mesfushorin e Liverpool

Refuzoi të luante, klubi i Bundesligës me dënim shembullor për ish-mesfushorin e Liverpool