PDK u shpreh ngushëllimet familjarëve: Të tronditur nga vrasja e dy politikanëve tanë

PDK u shpreh ngushëllimet familjarëve: Të tronditur nga vrasja e dy politikanëve tanë

Pas vrasjes tragjike të dy politikanëve në Pejë ka ardhur edhe reagimi i Partisë Demokratike të Kosovës. Duke e cilësuar si një ngjarje tronditëse, PDK iu shpreh ngushëllimet familjarëve të Astrit Ademajt, kandidatit për kryetar në Pejë, dhe familjarëve të Blerand Kadrijajt, ish-kandidat për Kryetar të Komunës së Deçanit.

"Partia Demokratike e Kosovës është e tronditur nga lajmi tragjik për vrasjen e dyfishtë në Pejë, të kandidatit tonë për kryetar të Komunës së Pejës, Astrit Ademaj dhe Blerand Kadrijajt, ish-kandidat për Kryetar të Komunës së Deçanit më 2017. Ju shprehim ngushëllimet më të ndjera familjeve të tyre. Në këto momente të rënda, bashkëndjejmë me dhimbjen e tyre e lutemi që të gjejnë forcën që të përballin humbjen e rëndë", shkruan PDK.


Lajmi kryesor:

Përgjaket fushata e zgjedhjeve vendore në Kosovë, dy politikanë të PDK-së vrasin me armë njëri-tjetrin! Sherri nisi në një lokal


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Finesë dhe klas me vetëm një prekje, Kvaratskhelia mrekullon me golin e parë për Napolin

VIDEO/ Finesë dhe klas me vetëm një prekje, Kvaratskhelia mrekullon me golin e parë për Napolin