Peqin/ Dhunuan një 27-vjeçar, një në pranga, një në hetim dhe 4 në kërkim

Disa persona kanosën e dhunuan një 27-vjeçar në Peqin në vendin e quajtur ‘Kalaja’. Forcat ‘Shqiponja’ bën të mundur arrestimin në flagrancë të njërit prej dhunuesve, i identifikuar me inicialet E.D., 22 vjeç si dhe procedoi një 17-vjeçar i dyshuar për përfshirje në konflikt, si dhe për moskallëzim krimi.

Ndërkohë policia ka identifikuar dhe shpallur në kërkim 4 persona të tjerë R.B., E.L., S.H. dhe A.M.

"Nga veprimet hetimore, këta shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin pasditen e djeshme kanë kanosur dhe goditur fizikisht S.K.., 27 vjeç banues në Peqin' informoi sot policia.

Ndërkohë, gjatë kontrollit në banesën e 22-vjeçarit të arrestuar, policia gjeti dhe sekuestroi 96 kubikë me fidanë të dyshuar narkotike kanabis, lëndë narkotike kanabis dhe municion luftarak.

 

G.K/S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Varësia e Perëndimit nga lënda djegëse bërthamore ruse

Varësia e Perëndimit nga lënda djegëse bërthamore ruse