Brenda pak ditësh, Joe Biden rezulton sërish pozitiv me Covid-19

Brenda pak ditësh, Joe Biden rezulton sërish pozitiv me Covid-19

Joe Biden

Presidenti i SHBA-ve Joe Biden ka rezultuar sërish pozitiv me Covid-19, sipas njoftimit nga Shtëpia e Bardhë të shtunën, raporton CNN.

Mjeku i presidentit, Kevin O'Connor th se Biden nuk ka asnjë simptomë, por se do të izolohet në Shtëpinë e Bardhë. Ai tha se nuk ka asnjë arsye për të rifilluar trajtimin në këtë moment.

“Por ne padyshim do të vazhdojmë vëzhgimin nga afër”, shtoi ai. Po ashtu, dhe vetë Biden e bëri të ditur lajmin me një postim në Twitter.

“Sot dola sërish pozitiv për COVID. Kjo ndodh me një pakicë të vogël njerëzish. Nuk kam simptoma, por do të izolohem për sigurinë e të gjithëve rreth meje. Unë jam ende në punë dhe së shpejti do të kthehem në aktivitet”, shkruan Biden në Twitter.

Kujtojmë se vetëm pak ditë më parë, më 21 korrik, presidenti Biden u infektua me Covid-19, të cilin e kaloi me simptoma të lehta.

Postimi në Twitter i presidentit amerikan Joe Biden

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se në primaret e Rithemelimit ka garë të ndershme?×

Lajmi i fundit

Restaurimi i Muzeut Historik nga BE, draftprojekti me rikonceptim të hapësirave. Edhe Arkeologjia e Etnografia pjesë, për të rrëfyer historinë përmes objekteve

Restaurimi i Muzeut Historik nga BE, draftprojekti me rikonceptim të hapësirave. Edhe Arkeologjia e Etnografia pjesë, për të rrëfyer historinë përmes objekteve