Për të tretën ditë radhazi asnjë viktimë nga COVID në Kosovë, regjistrohen 13 raste të reja në 24 orë

Foto ilustruese

KOSOVË- Situata epidemiologjike në Kosovë vijon të mbetet e stabilizuar, ku për të tretën ditë radhazi nuk është shënuar asnjë viktimë nga koronvirusi. Si rezultat i 1.162 testime, 13 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Ministra e Shëndetësisë njofton se në të gjithë vendin janë 324 raste aktive. Në 24 orë janë shëruar 9 qytetarë duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 157.820 që prej fillimit të pandemisë.

Prej nisjes së vaksinimit në të gjithë vendin 1.621.804 qytetarë kanë marrë dozën anti-COVID, ku  764.443 prej tyre i kanë marrë të dyja dozat.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha apo Berisha, sipas jush kush e ka mbështetjen e anëtarësisë së PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Modric dhe Benzema i japin Realit trofenë e parë sezonal