Përballja e 'yjeve', por në Spanjë-Portugali nuk ka fitues! Thyhet Zvicra e Xhakës, Çekia fiton minimalisht

Sezoni i ri i Ligës së Kombeve ka vënë përballë Spanjën dhe Portugalinë, dy kombëtare të cilat kanë pretendime të mëdha për Botërorin e Katarit dhe që të enjten u ndanë në barazim me rezultatin 1-1.

Në Sevilje ‘La Roha’ mori e para avantazhin falë Morata-s, i cili nuk mund të gabonte pas asistit perfekt të Sarabia. Spanja do të udhëhiqte për një kohë të gjatë, deri kur pak para fundit sulmuesi Horta, i futur si zëvendësues barazoi dhe stampoi shifrat përfundimtarë të takimit. Në këtë ndeshje Ronaldo e nisi nga stoli dhe luajti vetëm 30 minuta, por pa arritur të lërë gjurmë.

Në ndeshjen tjetër të këtij grupi Republika Çeke fitoi 2-1 kundër Zvicrës. ‘Helvetët’ barazuan përkohësisht në fundin e pjesës së parë, por në vijim një autogol vulosi fatet e sfidës. Xhaka e nisi si titullar, ndërsa Shaqiri hyri si zëvendësues, por nuk ia doli të barazonte rezultatin.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?



×

Lajmi i fundit

Vlorë/ Aksident te rrethrrotullimi që të çon në Nartë, makina përplaset me bordurat anësore, 2 të plagosur (FOTO)

Vlorë/ Aksident te rrethrrotullimi që të çon në Nartë, makina përplaset me bordurat anësore, 2 të plagosur (FOTO)