Përballja me Shqipërinë për Euro 2024, polemika në kombëtaren polake

Përballja me Shqipërinë për Euro 2024, polemika në kombëtaren polake

Kombëtarja polake

Kombëtarja polake e futbollit dhe ajo e Shqipërisë do përballen në 27 mars në Varshavë për ndeshjen e parë kualifikuese të Europianit 2024. Në prag të këtij dueli, kombëtarja europiane e drejtuar nga Fernando Santos duket se nuk është e qetë.

Mendohet se konflikti ka origjinën shumë kohë më parë, në ditët e fundit të aventurës të Polonisë në Botërorin “Katar 2022”. Në atë kohë lojtarët kishin gjetur një akord se si të ndanin bonusin e majmë të premtuar nga kryeministri i vendit për arritjet në kompeticionin më të rëndësishëm futbollistik.

Gjithçka e ka treguar portieri i dytë Lukasz Skorupski. Në një intervistë për “Przeglądem Sportoëym Onet” portieri i Bolonjës në Itali pranoi se konflikti mes lojtarëve për mënyrën si do të ndahej bonusi kishte qenë aq i madh sa shumë prej tyre nuk kishin biseduar më me njëri-tjetrin as në avion, rrugës teksa po ktheheshin nga aventura në Katar.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i zyrtares së Shëndetësisë, a po e lufton SPAK korrupsionin?×

Lajmi i fundit

E rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Babai: Në burg duhet të futet doktori, jo im bir!

E rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Babai: Në burg duhet të futet doktori, jo im bir!