Zjarri në Gjorm të Selenicës, kryeplaku i fshatit Klodi Sinaj: Digjen 2 shtëpi nga jashtë dhe disa stane të djegura, rrezikojnë 2 fshatra

Flakët në Gjorm të Selenicës kanë agravuar duke vënë në rrezik 2 fshatra. Kryetari i Fshatit Gjormë bën me dije për Report Tv se janë djegur 2 shtëpi në oborri e jashtëm e disa stane. Siç shihet edhe nga pamjet e siguruara vendi është përfshirë nga re e madhe tymi. Sinaj thotë se për momentin nuk kanë informacione të sakta nëse janë djegur banesa të tjera sepse tymi nuk i lejon të shikojnë. Për shuarjen e flakëve po ndërhyjnë nga ajri dy helikopterë, 2 zjarrfikëse dhe 40 ushtarë të Forcave të Armatosura.

 


Lajmi kryesor:

Zjarret në Gjormë e Gumenicë të Vlorës, digjen disa banesa, neutralizohet rreziku për të tjerat! Shuhen shumica e vatrave në Karaburun, ‘shpëton’ Llogaraja


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ish-kryeprokurori Llalla dënohet me dy vite burg, a besoni se drejtësia e re do të ndëshkojë edhe të tjerë zyrtarë të lartë?×

Lajmi i fundit

John

SHBA përdor diplomacinë dhe 'qetëson' Francën, negociojnë për paktin Aukus