Përfundojnë zgjedhjet në Malin e Zi, mbyllet zyrtarisht votimi

Mali i Zi ka mbyllur zyrtarisht votimet për zgjedhjet parlamentare. Procesi i votimit ka filluar që në orën 07:00 të mëngjesit dhe përfundoi në 20:00.

Në zgjedhjet e sotme garuan Partia Social Demokrate dhe ajo pro-serbe Fronti Demokratik. Po ashtu edhe partitë shqiptare garuan në dy koalicione. Ka pasur një rritje të konsiderueshme të votuesve në krahasim me vitin 2016.


Lajmi kryesor:

Opozita shpall fitoren në Malin e Zi! Gjukanoviç kryeson me rezultat të ngushtë mes partive/ Shqiptarët sigurojnë dy deputetë


  • Sondazhi i ditës:

    Raporti i OSBE-ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit: si te duket?×

Lajmi i fundit

John

Calja në vendin e katërt në botë në peshëngritje, Rama: Vetëm 1 kg larg medaljes olimpike, kjo është një arritje dinjitoze për Shqipërinë