Përfundon greva e urisë, arrihet marrëveshja e invalidëve me Ministrinë e Shëndetësisë

Përfundon greva e urisë, arrihet marrëveshja e invalidëve me Ministrinë e Shëndetësisë

1672055729_finalprojekt.00184602.Still004.jpg

Greva e urisë e invalidëve ka përfunduar mbrëmjen e kësaj të hëne pasi është arritur një marrëveshje me Ministrinë e Shëndetësisë. Nuk dihet ende si kanë rënë dakord pasi invalidët kërkonin që t’i kthenin pagesën prej 16 mijë lekë në muaj pjesë e paketës higjieno-sanitare. Ndërkohë kanë njoftuar se nesër në orën 09:10 do të flasin për mediat lidhur me marrëveshjen.

Zv.ministrja e Shëndetësisë takoi 5 invalidët duke i premtuar se para fundit të vitit do t’i kthejnë të gjithë paratë e refuzuara duke i thënë se janë krijuar edhe lehtësira të tjera. Ministria ka vendosur krijimin e grupeve të posacme të kontrollit mjekësor.

Në këtë mënyrë, do të ushtrohen kontrolle për secIlin invalid të prekur nga ndryshimet e fundit që janë justifikuar me ekzistencën e një VKM-je.


Lajmi kryesor:

Pas 3 ditësh përfundon greva e urisë së 5 invalidëve në Elbasan! Arrihet marrëveshja me Ministrinë për paketën higjieno-sanitare 16 mijë lekë


  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

'S'i bashkon raporti, por leku' PS dhe PD votojnë pro një page shpërblim për orët shtesë në Komisionin e TIMS

'S'i bashkon raporti, por leku' PS dhe PD votojnë pro një page shpërblim për orët shtesë në Komisionin e TIMS