Përfundon takimi mes kryeministrit Rama dhe përfaqësuesve të naftëtarëve të Ballshit

Përfundon takimi mes kryeministrit Rama dhe përfaqësuesve të naftëtarëve të Ballshit

Pas 2 orësh mbledhje në Bashkinë e Fierit, ka përfunduar takimi mes naftëtarëve dhe kryeministrit Rama mbrëmjen e sotme.

Nuk dihet ende nëse ky takim ka prodhuar marrëveshje mes dy palëve mbi kërkesat e naftëtarëve për pagat e prapambetura apo dhe rifillimin e punës në rafinerinë e Ballshit.


Lajmi kryesor:

Gratë dalin nga greva! Takim Rama me naftëtarët! Kreu i Sindikatës, Dautaj: Pagat nuk u morën përsipër nga asnjëra palë! Kryeministri: Do japim një ndihmë financiare (VIDEO)


E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë një Paketë të dytë të Rezistencës Sociale?×

Lajmi i fundit

John

22-vjeçari humbi jetën nga moti i keq, Zhupa: Ishte i pari në fushatën e PD, iku deri sa numëroi votën e fundit! Do të mbaj mend gjithmonë të qeshur