Përgjimet e megaoperacionit, Pëllumb Gjoka porositi vrasjen e Kleant Musabelliut, pasi ky i fundit e kishte plagosur në 2017

Përgjimet e megaoperacionit, Pëllumb Gjoka porositi vrasjen e Kleant Musabelliut, pasi ky i fundit e kishte plagosur në 2017

1690539856_kleantmusabelliupellumbgjoka.jpg

Ne foto: Kleant Musabelliu dhe Pellumb Gjoka
Pellumb Gjoka ka kërkuar tek Behar Bajrajt vrasje të disa personave, mes tyre edhe Kleant Musabelliun që  kishte plagosur më parë në këmbë.

Në përgjime është zbuluar dhe plani për vrasjen e Kleantit, i cili në vitin 2017 mbante postin e specialistit të SHKB-së së burgjeve në Drejtorinë e Përgjithshme më 11 shtator 2017 kishte plagosur në këmbë Pëllumb Gjokën.

Nga përgjigjet zbulohet se Musabelliu është tentuar të vritet. Është bërë fotografikimi i objektivit dhe i kanë dhënë të gjitha informacionet për hyrje daljet e tij në rrugicat


Lajmi kryesor:

Arrestimi i Gjokës/ Dekodimi i 'Sky' dhe 'Encro' i nxorri zbuluar: Pëllumb Gjoka plan me Behar Bajrin për të vrarë Kleant Musabelliun! Martinaj porositi vrasjen e Gjin Ndojit! Pagesa 100-110 mijë euro


S.G/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Dëshmia e trishtë e vajzës së ish-kolonelit të Zogut: Pas arratisjes së tij, nënën e lanë në kampin në Savër ku vdiq 1 vit më vonë, kurse mua e motrën na çuan në Belsh

Dëshmia e trishtë e vajzës së ish-kolonelit të Zogut: Pas arratisjes së tij, nënën e lanë në kampin në Savër ku vdiq 1 vit më vonë, kurse mua e motrën na çuan në Belsh