Përmbyten makina, shtëpi dhe dyqane, Londra zgjohet ‘nën pushtetin e ujit’

Përmbyten makina, shtëpi dhe dyqane, Londra zgjohet ‘nën pushtetin e ujit’

Foto nga përmbytja në Londër

BRITANI E MADHE- Kryeqyteti britanik është “goditur” nga një stuhi shiu mbrëmjen e djeshme që ka “dorëzuar” Londrën në “pushtetin e ujit”.

Rrugët janë shndërruar në lumenjtë të pakalueshme për automjetet dhe qytetarët, të cilët teksa vështirësitë po shtoheshin me shtimin e intensitetit të shiut, i kanë telefonuar skuadrave të emergjencës për ndihmë.

Qindra biznese dhe shtëpi tashmë janë nën uji, pasi edhe sipas ekspertëve për vetëm disa orë, në Londër ka rënë shiun e një muaj të tërë.

Pamjet e publikuara nga qytetarët e zonës po “pushtojnë” internetin.

Moti me të vërtet është “çmendur”!

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Cigarja elektronike trend për adoleshentët, por ligji ua ndalon! 15-vjeçari: Reklamohet në TikTok, e marrim për t’iu rënë në sy vajzave

Cigarja elektronike trend për adoleshentët, por ligji ua ndalon! 15-vjeçari: Reklamohet në TikTok, e marrim për t’iu rënë në sy vajzave